Wydarzenia

Nielegalne papierosy w noclegowni i kiosku

Data publikacji 24.04.2018

Ponad 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 270 litrów spirytusu i 50 litrów wódki zabezpieczyli przemyscy policjanci. Nielegalny towar przechowywały kobiety w wieku 63 i 65 lat. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Przemyscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podejrzewali, że kobieta wynajmująca pokój w noclegowni, handluje nielegalnym towarem. W zeszły czwartek funkcjonariusze przeszukali pokój zajmowany przez 65-letnią obywatelkę Ukrainy. Zabezpieczyli ponad 620 paczek papierosów różnych marek i ponad 280 litrów alkoholu.

Dzień później, w trakcie przeszukania w jednym z kiosków w Przemyślu, ujawnili 713 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i ponad 40 litrów wódki.

W przypadku, gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 25 tysięcy złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony.

Obywatelka Ukrainy i 63-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Funkcjonariusze zastosowali tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w łącznej kwocie 6000 złotych. Kobietom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.


mf

Powrót na górę strony