Wydarzenia

Areszt za pobicie wujka

Nieporozumienia rodzinne to częste przyczyny późniejszych przestępstw i wykroczeń. Na konflikty wśród najbliższych nierzadko wpływ ma też nadużywany przez członków rodziny alkohol. W taki scenariusz wpisały się wydarzenia z 30 lipca br. w jednym z domów w miejscowości Leszczawa Dolna. Będący pod wpływem alkoholu 26-latek z powodu rodzinnych nieporozumień dotkliwie pobił swojego 44-letniego wujka.

Do zdarzenia doszło końcem lipca br. w jednym z domów w Leszczawie Dolnej w gminie Bircza. Korzystający z gościny swojego 44-letniego wujka mieszkaniec powiatu przemyskiego w pewnym momencie zaatakował swojego krewnego. 26-latek przewrócił mężczyznę na podłogę i zaczął go okładać pięściami po twarzy.

Wpływ na agresywne zachowanie napastnika niewątpliwie miał wypity przez niego alkohol.  Pokrzywdzony, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa do dziś.

Wezwany na miejsce patrol policji już po chwili zatrzymał napastnika. Śledczy wykonali na miejscu oględziny i przesłuchali świadków. Sąd rejonowy na wniosek prokuratora zastosował wobec  26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

mf

Powrót na górę strony