Wydarzenia

Trzech mieszkańców Przemyśla trafiło do aresztu

Data publikacji 27.09.2018

Przemyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. W parku miejskim w Przemyślu pobili i okradli 27-latka, a wszystko nagrali telefonem komórkowym. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące, sprawcy spędzą w areszcie. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę w przemyskim parku w rejonie trzech krzyży. Z policyjnych ustaleń wynika, że trzech mężczyzn, w wieku 18, 19 i 22 lat, przytrzymując 27-latka, pobili go, po czym zabrali mu bluzę. Mężczyzna przez cały czas wzywał pomocy. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy, klatki piersiowej oraz barku, trafił do szpitala. Napastnicy całe zajście nagrali telefonem komórkowym. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców i zabezpieczyli to nagranie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów rozboju trzem mieszkańcom Przemyśla. Ponadto 18-latek próbował wywrzeć wpływ na świadka i chciał powstrzymać go przed poinformowaniem organów ściągania o całym zajściu, grożąc pozbawieniem życia, za co również usłyszał zarzut.

Sąd Rejonowy w Przemyślu, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

mf
 

Powrót na górę strony