Wydarzenia

Policjant po służbie zatrzymał nieletnich wandali

Data publikacji 16.07.2019

Policjantem jest się przez cała dobę, w służbie i poza nią. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza zakończyła się ujęciem dwóch nieletnich, który zniszczyli ogrodzenie na peronie stacji PKP Zasanie.

Wczoraj około godz. 13,  funkcjonariusz wydziału kryminalnego przemyskiej komendy, przebywając na dniu wolnym od pracy, na peronie stacji PKP Zasanie, zauważył jak trzech młodych mężczyzn na przemian kopie w metalowe przęsła ogrodzenia, wyłamując je. Funkcjonariusz od razu podjął interwencję. Gdy podszedł do nich i się wylegitymował, mężczyźni zaczęli uciekać. Policjant ruszył za nimi, po chwili zatrzymał dwóch z trzech sprawców. O całym zajściu poinformował dyżurnego przemyskiej jednostki.

Na miejsce został skierowany patrol policji, który ustalił tożsamość wandali, okazali się nimi 14 i 15-letni przemyślanie. Nieletni usprawiedliwiali swoje zachowanie „głupią zabawą”. W toku dalszych czynności ustalono również dane trzeciego wandala. Skontaktowano się z Komendą Straży Ochrony Kolei w Przemyślu informując o zdarzeniu.

Nieletni zostali przewiezieni do przemyskiej jednostki i przekazani swoim opiekunom prawnym.

Natychmiastowa i skuteczna reakcja funkcjonariusza jest dowodem, że policjanci są oddanymi swojej służbie nie tylko wtedy, gdy mają założony mundur.

mf

 

Powrót na górę strony