Wydarzenia

"Narkotyki i dopalacze zabijają" - policjantki z prelekcją wśród młodzieży w Nienadowej

Przemyscy profilaktycy po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby porozmawiać o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w Zespole Szkół im. A. Fredry w Nienadowej. To już kolejne spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowanej przez MSWiA.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Wczoraj w związku z tą kampanią, funkcjonariusze przemyskiej komendy spotkali się z młodymi ludźmi w placówce Zespołu Szkół w Nienadowej, gdzie blisko 170 uczniów wzięło udział w prelekcji.

Specjalista ds. Nieletnich st. asp. Małgorzata Czechowska oraz profilaktyk asp. szt. Magdalena Stecura omówiły główny obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Funkcjonariuszki przedstawiły jak zgubnie oddziaływają, na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. W trakcie spotkania zostały przedstawione główne cele akcji. Na spotkaniu zostały omówione konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy oraz popełnieniem innych czynów zabronionych.

Podczas wykładu dla młodzieży, policjantki szczegółowo omówiły zagadnienia cyberprzemocy oraz cyberprzestępczości. Nakreśliły rodzaj i skalę zagrożeń, na które narażone są dzieci i młodzież w Internecie oraz to w jaki sposób można się przed nimi uchronić. Mówiono również o tym, czego nie powinno się robić korzystając z Internetu, telefonów komórkowych, oraz o sposobach reagowania na przypadki niewłaściwych zachowań. Młodzi ludzie przestrzegani byli również przed pochopnym umieszczaniem zdjęć czy filmów w Internecie.

Funkcjonariusze poruszyli także tematy związane z uzależnieniem od gier komputerowych oraz kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich.

Powrót na górę strony