Akcja " Znicz 2019" na przemyskich drogach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Akcja " Znicz 2019" na przemyskich drogach

Data publikacji 30.10.2019

W związku z dniem Wszystkich Świętych, jutro rozpoczynają się policyjne działania "Znicz 2019". Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, czuwać będą policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy innych służb. Pamiętajmy, że w tym okresie obowiązywać będą tymczasowe zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy.

Policyjna akcja „Znicz 2019” potrwa od 31 października do niedzieli 3 listopada. W tym czasie kierowcy muszą stosować się do zmiany organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarza Głównego w Przemyślu. Zmiany te dotyczą ulicy Słowackiego, gdzie od skrzyżowania z ulicą Przemysława do wjazdu na PGK oznakowany zostanie parking po prawej stronie z możliwością parkowania równoległego do krawędzi jezdni.
 
Ponadto, na ulicy Przemysława od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Hubala, będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania, zaś na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala do skrzyżowania z ulicą Grochowską wyznaczony zostanie ruch jednokierunkowy oraz będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie, a po prawej stronie zostanie wyznaczony parking.
 
Na ulicy Grochowskiej, od skrzyżowania z ulicą Przemysława do skrzyżowania z ulicą Hubala, zmiana organizacji ruchu będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego oraz obustronnym zakazie zatrzymywania.
 
Najistotniejsze ograniczenie będzie dotyczyło odcinka ulicy Przemysława, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Grochowską, gdzie 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz ruchu, od godziny 10 do godziny 18. Ograniczenia te nie będą dotyczyć mieszkańców, autobusów MZK oraz służb porządkowych.
 
W dniu Wszystkich Świętych planowana jest także zmiana organizacji ruchu przy drugiej przemyskiej nekropolii. Nieprzejezdny, za wyłączeniem autobusów MZK, będzie fragment przyległej do cmentarza ulicy Bolesława Śmiałego, na odcinku od zlokalizowanego tam parkingu do ulicy Drzymały. Zmiany te będą sygnalizowały stosowne tablice informacyjne.
 
Zmiany organizacji ruchu przewidziane są także przy cmentarzu w miejscowości Dubiecko. 1 listopada ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicach Cmentarnej, Wałowej oraz Ogrodowej.
 
W miejscowościach Krzywcza i Babice cmentarze usytuowane są przy drodze wojewódzkiej nr 884, gdzie dopuszcza się możliwość parkowania samochodów. W związku z tym mogą tam wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów oraz pieszych. Nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe OSP.

Poza cmentarzami w Krzywczy i Babicach, na terenie powiatu przemyskiego w przeważającej większości, cmentarze znajdują się przy drogach gminnych i powiatowych. Służby nie przewidują zmian organizacji ruchu, a także większych utrudnień dla poruszających się tymi drogami.

Policja apeluje! W związku z nasileniem ruchu w okolicy cmentarzy należy wzmóc swoją czujność i rozwagę w trakcie podróży. Szczególnie powinniśmy być wyczuleni na osoby poruszające się pieszo, którym przypominamy o używaniu elementów odblaskowych. Zadbajmy, aby najmłodsi pasażerowie przewożeni byli w bezpieczny sposób.