Wydarzenia

Sprzedawała alkohol niewiadomego pochodzenia

37-letnia mieszkanka Przemyśla kupowała spirytus niewiadomego pochodzenia, rozcieńczała go i sprzedawała po okazyjnej cenie. Została zatrzymana na gorącym uczynku przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze zabezpieczyli 42 litry nielegalnego alkoholu, a także papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy w Przemyślu, zatrzymali 37-letnią mieszkankę Przemyśla. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta nie tylko trudniła się sprzedażą papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, ale także w miejscu swojego zamieszkania prowadziła nielegalną rozlewnię alkoholu.

Mieszkanka Przemyśla kupowała spirytus niewiadomego pochodzenia, następnie rozcieńczała go i rozlewała do butelek o pojemności 0,3 litra. Tak przygotowany specyfik sprzedawała po niskiej cenie, na terenie miasta.

37-latka została zatrzymana przez policjantów na gorącym uczynku, kiedy oferowała alkohol do sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 42 litry alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z zabezpieczonego spirytusu, po rozcieńczeniu, można uzyskać ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu. Szacunkowa wartość, to około 3 tys. złotych.

Jeszcze tego samego dnia 37-latka usłyszała zarzuty. Kobieta poniesie odpowiedzialność za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz rozlewanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu.

Ostrzegamy przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Nielegalne wyroby alkoholowe mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażany jest środkami chemicznymi. Pamiętajmy, że taki roztwór nie jest przeznaczony do  konsumpcji, a wyłącznie do celów technicznych!

mf

Powrót na górę strony