Wydarzenia

Przemyślanin ujął i przekazał w ręce mundurowych pijanego kierowcę

Data publikacji 29.06.2020

Przypadkowy kierowca udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który kierując renault wykonywał podejrzane manewry na drodze. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy renault ponad 3 promile alkoholu. Teraz 52-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Jeden z kierowców, oczekując w samochodzie na swoją żonę, zwrócił uwagę na kierującego renaultem, który wykonywał na drodze podejrzane manewry. Przemyślanin nie zastanawiając się ani chwili, wybiegł ze swojego samochodu, jednocześnie dzwoniąc po policję, poinformował o swoich podejrzeniach. Kierujący renaultem wyjechał na drogę główną, wówczas interweniujący mężczyzna doskoczył do jego pojazdu i zatarasował mu drogę. Zdenerwowany kierujący wyszedł z samochodu, był agresywny i ledwo trzymał się na nogach. Widząc to, 40-letni mieszkaniec Przemyśla wyrwał mu kluczyki, by ten nie mógł dalej jechać i oczekiwał na przyjazd policyjnego patrolu.

Funkcjonariusze drogówki przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. 52-letni mieszaniec Przemyśla miał ponad 3 promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, ponadto odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 

Całe szczęście, że jeden z kierowców nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował na zachowanie kierującego renaultem. Może właśnie dzięki jego interwencji, pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

mf