Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 30.06.2020

Za posiadanie środków odurzających odpowiedzą dwaj 22-letni mieszkańcy Przemyśla. Podczas podjętej wobec jednego z nich interwencji, związanej ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym, ujawniono susz roślinny. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności, jeden z nich znieważył policjanta. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Wieczorem, 18 czerwca br., funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa podjęli interwencję przy ul. Wybrzeże Jana Pawał II w Przemyślu, wobec mężczyzny, który pił tam alkohol. 22-letni przemyślanin w trakcie legitymowania zachowywał się nerwowo. Przy mężczyźnie ujawniono susz roślinny, a policyjny tester potwierdził, że jest to marihuana. 

W trakcie czynności do policjantów podszedł inny mężczyzna, przy którym również funkcjonariusze znaleźli niedozwolone środki. Wstępne badanie wykazało, że tym razem jest to mefedron. Powołany w sprawie biegły określi dokładnie skład ujawnionych substancji. 

Obaj 22-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Podczas wykonywanych przez mundurowych dalszych czynności, jeden z mężczyzn znieważył funkcjonariusza.

Wkrótce przemyślanie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

mf