Awantura po alkoholu zakończyła się zarzutami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Awantura po alkoholu zakończyła się zarzutami

Data publikacji 12.01.2021

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który podczas picia alkoholu zaatakował znajomego elementem stołu. Na szczęście atak w porę przerwał brat pokrzywdzonego, który odciągnął napastnika. Sam pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ur., w Wólce Niedźwiedzkiej. Policjanci zostali zawiadomieni, że w jednym z domów został zaatakowany mężczyzna i jest nieprzytomny.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez znajomego, z którym pił alkohol. Napastnik elementem stołu uderzył go kilkukrotnie, a następnie dusił. Atak przerwał brat pokrzywdzonego, który w tym momencie wszedł do domu, odciągnął i ujął napastnika oraz wezwał pomoc.

Interweniujący policjanci udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonemu, który po przyjeździe pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpitala. Następnie zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna był pijany badanie wykazało u niego niemal 3,5 promila.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Przeprowadzili oględziny, ustalili i przesłuchali świadków. Przesłuchali również pokrzywdzonego, którego obrażenia okazały się niegroźne.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 36-latkowi zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie pokrzywdzonego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji.


 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony