Pijany kierujący uciekał przed policjantami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Pijany kierujący uciekał przed policjantami

Data publikacji 04.05.2021

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uwagę policjantów zwróciły niebezpieczne manewry kierowcy renaulta. Postanowili go zatrzymać, lecz mimo podawanych sygnałów do zatrzymania się, ten zignorował je i próbował uciekać. Okazało się, że powodem jego zachowania było to, że był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 20.40, w Turzy. Policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zauważyli kierującego renaultem, który po włączeniu się do ruchu wjechał na chodnik, a po kilku metrach gwałtownie skręcił do środka jezdni. Jego manewry zwróciły uwagę funkcjonariuszy. Pojechali za nim w kierunku Sokołowa Małopolskiego.

Kierowca renaulta jechał zygzakiem, nie mogąc utrzymać prawidłowego toru jazdy. Podejrzewając, że może on być pod wpływem alkoholu, podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca zignorował podawane przez nich sygnały nawet wtedy, gdy radiowóz zrównał się z jego samochodem, a policjanci podawali mu znak do zatrzymania się latarką.

W trakcie ucieczki mężczyzna popełnił kolejne wykroczenia. Przekraczał podwójną linię ciągłą i nie stosował się do znaku „stop”. Ostatecznie policjanci zatrzymali go w Sokołowie Małopolskim, gdzie mężczyzna zjechał na posesję i próbował uciec z samochodu.

Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało u niego ponad 2,4 promila.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do izby wytrzeźwień. Teraz grozi mu odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie na podwójnym gazie. 45-latek odpowie także za popełnione wykroczenia. 

Powrót na górę strony