Wydarzenia

Policjanci prowadzili działania "Stop nielegalnym wyścigom"

Data publikacji 06.06.2022

Działania "Stop nielegalnym wyścigom" związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie. Interwencje policjantów drogówki podczas tego typu imprez przeciwdziałają potencjalnym zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas tego typu imprez. W sobotę podczas takich zlotów, policjanci przeprowadzili ponad 76 kontroli pojazdów oraz sprawdzili trzeźwość 556 kierowców.

W ubiegłą sobotę, fani motoryzacji gromadzili się w kilku miejscach. O godz. 20.30 na parkingu przy przy hali na Podpromiu zebrało się około 100 fanów motoryzacji. Dwie godziny później, 230 uczestników spotkało się na parkingu przy markecie B1. Później uczestnicy przemieścili się na ul. Chmury, gdzie zebrała się grupa 150 kierowców, a następnie około 100 kierujących zgromadziło się w rejonie Rogoźnicy.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zrachowaniom, w tym również organizacji nielegalnych wyścigów, policjanci prowadzili działania zabezpieczające i kontrolne. Skierowani do zabezpieczenia zlotów policjanci skontrolowali łącznie 76 pojazdów ujawniając 71 wykroczeń, w tym 52 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 556 kierowców, ujawniając 1 nietrzeźwego kierowcę. To 46-letni mężczyzna kierujący peugeotem i kontrolowany w Jasionce. 60 osób ukarali mandatami, a 10 pouczyli. Do sądu skierują 1 wniosek o ukaranie. Podczas działań policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

 

Powrót na górę strony