Wydarzenia

Policjanci i strażacy kontrolują kąpieliska

Data publikacji 21.07.2022

Trwają policyjne działania „Bezpieczne wakacje 2022”. Częścią działań jest kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której partnerem jest Fundacja PZU. Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, kontrolują lokalne kąpieliska. W środę spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach. Dzisiaj odwiedzili rzeszowską Żwirownię.

Poolicjanci, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2022”, kontrolują miejsca letniego wypoczynku, w tym kąpieliska. Od środy działania prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. Są one wpisane w kolejną edycją ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której partnerem jest Fundacja PZU.

Funkcjonariusze wspólnie kontrolują bezpieczeństwo na akwenach, a dla wypoczywających prowadzą działania profilaktyczne. Ich celem jest promowanie właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą oraz szerzenie wiedzy o obowiązujących przepisach i konsekwencjach łamania nakazów.

W środę, funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii i strażacy z rzeszowskiej komendy miejskiej PSP spotkali się z wypoczywającymi nad zalewem w Bratkowicach. Podczas kontroli w pierwszej kolejności sprawdzali, czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod opieką dorosłych, przestrzegali przed nieodpowiednimi zachowaniami nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku stosowania się do regulaminu kąpieliska, który jest zamieszczony na tablicy.

Uczestniczący w działaniach strażacy i policjanci patrolowali akwen z wykorzystaniem łodzi motorowej. Zaprezentowali symulację akcji ratowania osoby tonącej oraz przeprowadzili instrukcję udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wyniku podtopienia.

Dzisiaj podobne działania policjanci i strażacy prowadzili na terenie rzeszowskiego kąpieliska Żwirownia. Dzieciom policjanci wręczali broszurki poświecone podstawowym zasadom bezpieczeństwa nad wodą, pamiatkowe gadżety i elemety odblaskowe.

Działania będą kontynuowane przez całe wakacje.

 • Kąpielisko "Żwirownia". Na plaży ubrani w niebieskie mundury policjantka i policjant wręczają siedzącej na piasku dwójce dzieci broszurki profilaktyczne i elementy odblaskowe.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
 • Kąpielisko "Żwirownia". Na plaży ubrani w niebieskie mundury policjantka i policjant wręczają chłopcu broszurkę i odblask. W tel widać fragment plaży i opalające się osoby dalej kąpielisko i kapiący się ludzie. W prawym górnym rogu widać drewniany pomost na pływakach na którym na krzesłach siedzą ratownicy.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
 • Kąpielisko "Żwirownia", na zdjeciu policjant w granatowym mundurze, stojący na brzegu kąpieliska poprzez megafon prosi kapiących się o korzystanie z miejsca wyznaczonego do kąpieli. W tle widać plaże i wypoczywające osoby.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
 • Zbiornik wodny w Bratkowicach. Na zdjeciu na na brzegu zbiornika umundurowania strażak i policjantka klęczą przed leżącym mężczyzną w kąpielówkach. Funkcjonariusze pokazują jak udzielać pomocy osobie podtopionej. Obok nich pomarańczowe torby z wyposażeniem medycznym. W tel widać fragment zbiornika.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
 • Zbiornik wodny w Bratkowicach. Na zdjeciu na wodzie na środku zbiornika widać motorówkę straży pożarnej. Strażak i policjantka ubrani w pomarańczowe kapoki pokazują symulowaną akcje udzielania pomocy osobie tonącej, której rzucają koło ratunkowe.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
 • Zbiornik wodny w Bratkowicach. Na zdjeciu na wodzie na środku zbiornika widać motorówkę straży pożarnej. Strażak i policjantka ubrani w pomarańczowe kapoki pokazują symulowaną akcje udzielania pomocy osobie tonące.Funkcjonariusze wciągają do motorówki topiącego się mężczyznę.
  Policjanci i strażacy podczas wspólnych działań
Powrót na górę strony