Wydarzenia

Mieszkaniec Rzeszowa przechowywał w samochodzie ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 30.09.2022

Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 63-latek ponad kilogram niedozwolony substancji przechowywał w samochodzie. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Wyjaśniając okoliczności sprawy, funkcjonariusze zatrzymali znajomego 63-latka. Przy nim również znaleźli narkotyki, a ponadto okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. W sobotę wieczorem, udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. Na parkingu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali. Widząc, że mężczyzna niesie do auta jakiś pakunek, zatrzymali go. To 63-letni mieszkaniec Rzeszowa. Na pytanie policjantów o ewentualne posiadanie środków niedozwolonych, mężczyzna przyznał się. Dodatkowo fakt ten potwierdził się, gdy podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli łącznie 400 woreczków z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze niemal 1053 gramów. Wstępne badanie wykazało w suszu, obecność mefedronu.

Następnie policjanci sprawdzili inne miejsce, w którym mężczyzna mógł przechowywać narkotyki. Na działce, na jednym z ogródków działkowych na terenie Rzeszowa, zastali i wylegitymowali 46-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Był to znajomy 63-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki. Użyty tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana w ilości ponad 16 gramów.

Obaj mężczyźni weekend spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy.                                                                                     

W poniedziałek obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 46-latkowi ogłoszono zarzut posiadania środków odurzających. Po zakończonych czynnościach procesowych został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże. Spędzi tam najbliższy rok.

63-letni mieszkaniec Rzeszowa również usłyszał zarzut. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Decyzją prokuratora, 63-letni mieszkaniec Rzeszowa został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ich ilości, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony