Wydarzenia

Kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych

Data publikacji 18.10.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych z dróg serwisowych przy trasie S19 i autostradzie A4. Do czasu jego zatrzymania, ukradł ich łącznie 105 sztuk. Wartość strat to ponad 71 tys. złotych. 30-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od 7 października br. policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych na drogach serwisowych przy trasie S19 i autostradzie A4. Do kradzieży dochodziło w rejonie miejscowości Bratkowice, Mrowla, Rudna Wielka, Terliczka. Nieznany sprawca skradł kilkadziesiąt sztuk pokryw, a łączna wartość strat przekraczała 70 tys. złotych.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy. Okazało się, że skradzione pokrywy zostały sprzedane na złom. Na podstawie zebranych informacji policjanci z wydziału kryminalnego, przy wsparciu funkcjonariuszy z komisariatu w Trzebownisku, ustalili i w ubiegły czwartek zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Jak ustalili policjanci, skradzione pokrywy sprzedawał jako złom, a pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Podczas przesłuchania 30-latek przyznał się do winy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu łącznie trzy zarzuty – kradzieży z włamaniem i kradzieży 105 żeliwnych pokryw o wartości ponad 71 tys. złotych.

Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 30-latka policyjnego dozoru, połączonego z zakazem opuszczania kraju.

Powrót na górę strony