Wydarzenia

22 zarzuty dla złodziejskiej pary

Data publikacji 09.11.2022

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o szereg kradzieży na terenie Rzeszowa. Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Rzeszowa, przede wszystkim kradli rowery oraz okradali sklepy, gdzie ich łupem padały perfumy i odzież. Skradzione przedmioty sprzedawali, a uzyskane za nie pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki. Pomysłodawcą i inicjatorem kradzieży był mężczyzna. W tej sprawie usłyszał on 14 zarzutów, kobiecie przedstawiono 8 zarzutów.

Policjanci rzeszowskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem sprawy powtarzających się kradzieży rowerów na terenie miasta. Od końca września, w krótkich odstępach czasu, skradzionych zostało kilka jednośladów. Nad ustaleniem sprawców pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Zebrane przez nich informacje pozwoliły wytypować podejrzewanych. Okazali się nimi 28-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymali w ubiegłą środę. W ich samochodzie kryminalni znaleźli - nożyce, kombinerki oraz magnes do ściągania zabezpieczeń sklepowych. Zabezpieczyli również niewielką ilość suszu roślinnego, którym okazała się marihuana. Policjanci odzyskali dwa skradzione przez nich rowery.

Ponieważ do większości kradzieży doszło na terenie Nowego Miasta, zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z tamtejszego komisariatu. W trakcie wyjaśniana sprawy okazało się, że podejrzani kradli nie tylko rowery. Razem okradli kilka sklepów na terenie Rzeszowa, ich łupem padały głównie perfumy i odzież. Natomiast mężczyzna kradł nie tylko w Rzeszowie. 12 września okradł drogerię w Jaśle, a kilkanaście dni później w Boguchwale.

Jak ustalili funkcjonariusze, organizatorem procederu był 28-latek. Rzeczy pochodzące z kradzieży sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Z tego procederu uczynili sobie stałe źródło utrzymania. Uzyskane pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki, alkohol i papierosy. Łączną wartość spowodowanych przez nich strat wyceniono na ponad 28 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mundurowi przedstawili 28-latkowi 14 zarzutów. Jeden z nich dotyczył posiadania niewielkiej ilości środków psychoaktywnych. Jego wspólniczka usłyszała 8 zarzutów.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zadecydował o objęciu podejrzanych dozorem policji.

Powrót na górę strony