Wydarzenia

Kobieta i dwójka dzieci potrącone na przejściu w Boguchwale

Policjanci wyjaśnią okoliczności porannego zdarzenia, do którego doszło w Boguchwale na ul. Lubomirskiego. Kierujący toyotą, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił matkę z dwójką dzieci. Ranni piesi zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu toyotą.

Do wypadku doszło dziś o godz. 6.30 w Boguchwale. Jak wstępnie ustalili skierowani na miejsce policjanci drogówki, kierujący toyotą, 73-letni mieszkaniec Mielca, jadąc ulicą Lubomirskiego w kierunku Strzyżowa, wjechał na oznakowane przejście dla pieszych przy zapalnym czerwonym świetle dla jego kierunku i potrącił matkę z dwójka dzieci.

Piesi przechodzili przez przejście na zielonym świetle. 35-letnia kobieta i dziewczynki w wieku 5 i 3 lat zostały przewiezione do szpitala.

Kierujący toyotą był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 • Na zdjęciu widać przejście dla pieszych na którym doszło do wypadku. Z uwagi na porę jest ciemno. Na pierwszym planie widać bok stojącego na jezdni przed przejściem oznakowanego policyjnego radiowozu, furgonetka z uchylonymi bocznymi drzwiami. Przed radiowozem z prawej strony, przodem, częściowo na chodniku stoi karetka pogotowia, furgonetka marki Mercedes. Przed samochodami służb na pasach stoi srebrna toyota yaris, której kierowca potrącił piesze. Nad pasami rampa z trzema sygnalizatorami wyświetlającymi światło czerwone. Obok sygnalizatorów znaki wskazujące pasy jazdy dla kierowców. Z boku po prawej stronie znak drogowy informujący o przejściu dla pieszych i obecności dzieci. Na chodniku słabo widoczni przechodnie
  Zdjęcie z miejsca wypadku
 • Na zdjęciu widać przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku z wysepki rozdzielającej jezdnię. Z uwagi na porę jest ciemno. Na pierwszym planie widać stojącą na pasach srebrną toyota yaris, której kierowca potrącił piesze. Za nią częściowo na chodniku toi karetka pogotowia, furgonetka marki Mercedes. Obok przód policyjnego oznakowanego radiowozu z napisem Policja na masce. Widać rozstawione na przejściu i jezdni "pachołki: oznaczające miejsce zdarzenia.Nad pasami rampa z trzema sygnalizatorami wyświetlającymi światło czerwone. Obok sygnalizatorów znaki wskazujące pasy jazdy dla kierowców. Z boku po prawej stronie słupy sygnalizacji świetlnej wyświetlające zielone światło dla pieszych.
  Zdjecie z miejsca wypadku
Powrót na górę strony