Wydarzenia

Policjantka spotkała się z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 24.01.2023

W ramach działań "Bezpieczne ferie 2023" oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjantka rzeszowskiej komendy spotkała się z uczestnikami półkolonii. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii, to jeden z priorytetów w działaniach policjantów. Nieodzownym elementem tych działań jest edukacja dzieci i młodzieży.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, funkcjonariuszka rzeszowskiej komendy spotkała się z dziećmi, które uczestniczyły w półkolonii organizowanej przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzeszowie - pod nazwą „Bezpieczne Ferie z ROSiR”. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Przypomniała także najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w domu oraz podczas korzystania z Internetu.

Funkcjonariuszka przedstawiła także pracę policjanta, pokazując podstawowe elementy umundurowania oraz przypomniała numer alarmowy wraz z zasadami wzywania pomocy. Ważnym elementem spotkania był temat przestrzegania zasad poruszania się po przejściu dla pieszych, szczególnie po zmroku. Dzieci na zakończenie prelekcji otrzymały opaski odblaskowe i ulotki informacyjne o bezpieczeństwie podczas korzystania ze stoków narciarskich.

Policjantka zachęcała także do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym "Śnieżny dekalog".

 

Powrót na górę strony