Wydarzenia

Utrudnienia ruchu w Rudnej Małej

Data publikacji 31.01.2023

Policjanci informują o utrudnieniach w ruchu drogowym, jakie występują na krajowej 9, w Rudnej Małej. Od poniedziałku, 30 stycznia br., zamknięta została droga krajowa. Utrudnienia mają potrwać dwa tygodnie. W tym czasie obowiązywał będzie objazd. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Od 30 stycznia do 13 lutego br., na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej, zaplanowany został montaż konstrukcji ustroju nośnego wiaduktu kolejowego. W związku z tym, wykonawca robót zdecydował o całkowitym zamknięciu tego odcinka drogi krajowej. Ruch pojazdów skierowany zostanie na objazd:

• skrzyżowanie DK9 z DW 869 – węzeł Jasionka S19,
• węzeł Jasionka S19 – węzeł Rzeszów Wschód A4,
• węzeł Rzeszów Wschód A4 – węzeł Rzeszów Północ DK9.

Po zjeździe z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, niemożliwe będzie podróżowanie DK9 w kierunku Głogowa Małopolskiego.

Pojazdy jadące od Rzeszowa w stronę Głogowa Małopolskiego, będą kierowane objazdem, kolejno przez węzeł Rzeszów Wschód na A4, następnie drogę ekspresową S19, gdzie na węźle Jasionka możliwy będzie zjazd na DW 869.

Drogą wojewódzką kierowcy dojadą do DK9, gdzie na skrzyżowaniu możliwy będzie skręt w kierunku Głogowa Małopolskiego.

Z kolei pojazdy jadące DK9 od Głogowa Małopolskiego w stronę Rzeszowa, będą kierowane na DW 869 w stronę węzła Jasionka na S19. Następnie, drogą ekspresową do węzła autostradowego Rzeszów Wschód i tam dalej, w zależności od celu podróży, kierowcy będą mogli jechać autostradą A4, DK97 czy też ul. Warszawską.

Miejsce prowadzenia prac oraz objazdy zostały odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Policjanci apelują o stosowanie sie do nowego oznakowania i zachowania ostrożności.
 
 

Powrót na górę strony