Wydarzenia

Rzeszowscy policjanci uczestniczyli w działaniach "Trzeźwość"

Data publikacji 06.03.2023

5345 kierowców przebadali w miniony weekend policjanci rzeszowskiej drogówki w ramach działań „Trzeźwość”. Funkcjonariusze ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 1 rowerzystę. 10 kierowcom zatrzymali prawa jazdy. 2 skontrolowane osoby nie posiadały uprawnień do kierowania.

Od piątku do niedzieli, policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwość”. Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo licznych apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód, mimo że wcześniej piły alkohol.

Przez 3 dni funkcjonariusze przebadali 5345 kierujących pojazdami. W tej grupie ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących - 10 pojazdami i 1 rowerem. 

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 54-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. W niedzielę o godz. 17 w Rudnej Małej, mężczyzna kierował fiatem, mimo że alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 10 kierowcom. 2 kierujących, zatrzymanych do kontroli podczas działań, w ogóle nie miało praw jazdy.

 

Powrót na górę strony