Wydarzenia

Nowi funkcjonariusze w rzeszowskiej komendzie

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Takie przyrzeczenie złożyło jedenaścioro nowych policjantów, którzy zasilą szeregów rzeszowskiej komendy.

W piątek, w budynku Komisariatu Policji I w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Uroczystość odbyła się z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie inspektora Bogusława Kani, jego zastępcy młodszego inspektora Wacława Sudoła oraz szefów wydziałów i komisariatów, do których trafią młodzi policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego.

Po złożeniu ślubowania z udziałem pocztu sztandarowego, młodzi funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe. Komendant Miejski pogratulował swoim nowym podwładnym życząc im, powodzenia w służbie i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Przyjęci do rzeszowskiej komendy policjanci już jutro rozpoczną szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Katowicach.

 • Na zdjęciu na środku w umundurowaniu galowym Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, po lewej stronie poczet sztandarowy komendy. W galowych mundurach naczelnicy i komendanci i kierownicy wydziałów i komisariatów komendy miejskiej. W mundurach ćwiczebnych, granatowych nowo zaślubieni policjanci.
  Zdjęcia z uroczystości
 • Na zdjęciu po lewej stronie Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Bogusław Kania, pod scianą w szerego kadra kierownicza KMP w Rzeszowie, na środku poczet sztandarowy.
  Zdjęcie z uroczystości
 • Na zdjęciu policjanci w umundurowaniu ćwiczebnym składają ślubowanie do sztandaru.
  Zdjęcie z uroczystości
 • Na zdjęciu Komendant Miejski Policji inspektor Bogusław Kania gratuluje nowym funkcjonariuszom.
  Zdjęcie z uroczystości
Powrót na górę strony