Wydarzenia

Policjanci podsumowali wczorajsze działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci rzeszowskiej drogówki, w ramach ogólnopolskiej akcji, prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne. Celem akcji pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa m.in. pieszych i rowerzystów, a także egzekwowanie stosowania się do przepisów prawa oraz eliminowania nietrzeźwych użytkowników dróg.

Wczoraj, zarówno na drogach Rzeszowa, jak i powiatu, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W akcji wzięli udział funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki, którzy ujawnili 49 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych, 11 popełnionych przez rowerzystów i 6 przez osoby piesze.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych. Pomimo, że ich używanie jest prawnie nakazane jedynie w obszarze niezabudowanym, apelujemy, aby w trosce o własne bezpieczeństwo używać ich także w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy - odblaski ratują życie!

 

Powrót na górę strony