Wydarzenia

Areszt dla dwóch mężczyzn, za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. 35-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji. Drugiemu mężczyźnie prokurator zarzuca posiadanie znacznej ilości substancji niedozwolonych oraz ich udzielanie. Decyzją sądu, podejrzani kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie.

Początkiem stycznia, funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce uzyskali informację o mężczyźnie, który może posiadać narkotyki. Pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali kobietę i mężczyznę. Podczas wykonywanych czynności, 35-latek dobrowolnie przekazał policjantom stojący w kuchni na półce słoik, w którym znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Ich waga to ponad 173 g. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, trafił on do policyjnego aresztu. Dwa dni po zatrzymaniu, 35-latek usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Kryminalni z rzeszowskiej komendy ustalili, że 35-latek utrzymuje znajomość z mieszkańcem Sanoka, który również może posiadać środki niedozwolone. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. Spotkali go, kiedy wychodził z bloku. Policjanci wyjaśnili 38-latkowi powód wizyty. Podczas wykonywanych czynności, mężczyzna wyjął z kieszeni kurtki trzy woreczki z zapięciem strunowym. W środku każdego z nich znajdował się susz. Jednocześnie mężczyzna zapewniał policjantów, że w mieszkaniu niczego więcej nie ma. Kryminalni nie dali mu wiary i przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli tam wagę elektroniczną, większą ilość narkotyków w woreczkach i pudełku oraz pieniądze w kwocie blisko 28 tys. złotych oraz 17 tys. koron norweskich.

Mężczyzna został przewieziony do rzeszowskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Po zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że było ich 118 gramów. 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków niedozwolonych oraz ich odpłatnego udzielania. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował 3 miesięczny areszt.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 35-latek nie stawia się na dozór w wyznaczonym miejscu i czasie oraz jest podejrzewany o stosowanie przemocy i groźby karalnej wobec członków rodziny. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyzna ponownie został zatrzymany.

Za posiadanie znacznej ilość narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za znęcanie się psychiczne lub fizyczne nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za groźny karalne do lat 2. materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyzna ponownie został zatrzymany.

Powrót na górę strony