Wydarzenia

Policjanci rozmawiali z uczniami o przemocy i odpowiedzialności

Policjanci spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. Zajęcia pn. „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”, były doskonałą okazją, aby porozmawiać z młodzieżą m.in. o prawach człowieka związanych ze sferą życia prywatnego, równością i przemocą.

W ubiegłą środę, policjanci z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przy udziale przedstawiciela z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z uczniami klas I-II liceum sportowego.

Podczas spotkania asp. sztab. Tomasz Surowiak przedstawił temat negatywnych zachowań wśród dzieci i młodzieży, w tym zjawiska przemocy i cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z takimi zachowaniami. Poruszył także kwestię skutków prawnych dotyczących przestępstwa znęcania się oraz przestępstw powiązanych ze stosowaniem przemocy. Elementem prelekcji była praca w grupach oraz dyskusja dydaktyczna na podstawie przykładowych sytuacji problemowych.

Na zakończenie spotkania policyjni profilaktycy przekazali uczniom informację na temat podmiotów świadczących pomoc dzieciom i młodzieży w różnego rodzaju sytuacji problemowych.

 • Na zdjęciu od prawej aspirant sztabowy Tomasz Surowiak z Referatu do spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, obok niego starszy aspirant Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na spotkaniu z uczniami liceum ogólnokształcącego. Policjanci w granatowych mundurach stoją na środku klasy przy tablicy, uczniowie siedzą w ławkach.
  Zdjęcie ze spotkania
 • Na zdjęciu aspirant sztabowy Tomasz Surowiak z Referatu do spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, wygłaszający prelekcję dla uczniów  liceum ogólnokształcącego. Policjant ubrany w granatowych mundurach stoi obok tablicy świetlnej na której wyświetla się napis czym są prawa człowieka.
  Zdjęcie ze spotkania
Powrót na górę strony