Wydarzenia

Finał konkursu „Podkarpacka Tęcza”

W Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie, odbyła się XXIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem "Bajkowe Podkarpacie". Jednym z patronów honorowych imprezy był Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Bogusław Kania.

Celem tegorocznej edycji była popularyzacja historii, kultury, sztuki i tradycji zabawkarskiej Podkarpacia. Organizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie. Patronat na inicjatywą roztoczyli m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starostwa Rzeszowski, Podkarpacki Kurator Oświatowy w Rzeszowie oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.

Każda inicjatywa wspierająca wychowanie w duchu patriotycznym młodego pokolenia, kształtowanie więzi emocjonalnej z naszą małą ojczyzną jest niezwykle ważne, zwłaszcza w aspekcie konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Każda forma promowania aktywności dzieci i młodzieży tym aspekcie zasługuje na uznanie. Dlatego konkursu honorowym patronatem objął m.in. Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Bogusław Kania, którego podczas finału reprezentował pełniący obowiązki jego zastępcy - młodszy inspektor Marek Worek.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i informatycznej w formie prezentacji multimedialnej. Oprócz nagrodzenia laureatów, finałowi towarzyszyły występy młodzieżowych zespołów artystycznych, teatralnych i sportowych. Dla uczestników i zgromadzonych gości przygotowano również słodki poczęstunek.

  • Na zdjęciu zaproszeni goście i laureaci konkursu.
    zdjęcie z konkursu
  • Na zdjęciu od lewej  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Marek Worek wręczający nagrodę laureatce konkursu. W tle inni zaproszeni goście.
    zdjęcie z konkursu
  • Na zdjęciu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Marek Worek wręczający nagrodę laureatowi konkursu.
    Zdjęcie ze konkursu
Powrót na górę strony