Wydarzenia

Policjanci zabezpieczali niewybuchy z czasów II Wojny Światowej

Wczoraj, około godz. 18 dyżurny z komendy miejskiej został powiadomiony przez mieszkańca Krasnego o tym, że w czasie prac polowych na jego polu, w dwóch miejscach zostały odnalezione niewybuchy. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili, fakt odnalezienia niewybuchów oraz zabezpieczyli miejsce dla osób postronnych.

Następnie dyżurny we wskazane miejsce skierował funkcjonariuszy z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, którzy określili niebezpieczne znalezisko, jako niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej. W sumie zostało wykopanych 5 zapalników oraz 2 bomby lotniczej typu A do 5 kg. 

O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy dziś rano zabezpieczyli i wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Pamiętajmy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

  • Na zdjęciu odnalezione niewybuchy.
    Zdjęcie z miejsca zdarzenia
  • Na zdjęciu odnalezione niewybuchy.
    Zdjęcie z miejsca zdarzenia
  • Na zdjęciu odnalezione niewybuchy.
    Zdjęcie z miejsca zdarzenia
Powrót na górę strony