Wydarzenia

Rzeszowskie Juwenalia - w piątek utrudnienia w ruchu

Data publikacji 12.05.2023

W piątek, na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się "Rzeszowskie Juwenalia 2023". Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa do miasteczka akademickiego. Podczas przejścia korowodu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Uczestnicy "Rzeszowskich Juwenaliów 2023", zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku w piątek od godz. 14. Stamtąd, około godz. 16.50, w barwnym korowodzie wyruszą w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami - Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie przejdą ulicami: Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 18, przemarsz powinien się zakończyć. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).

Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Powrót na górę strony