Wydarzenia

Policjanci zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość

W sobotę, w ciągu jednej godziny, jeden partol z rzeszowskiej drogówki zatrzymał 10 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowcy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy i zostali ukarani wysokimi mandatami, wykazując się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni, tym bardziej, że w swoich samochodach przewozili pasażerów.

W sobotę, partol rzeszowskiej drogówki, czuwający nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ujawnił 10 kierujących, którzy drastycznie zignorowali obowiązujące przepisy prawa drogowego. Wszyscy z nich zostali zatrzymani do kontroli drogowej na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Pomimo, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący przekroczyli ją od 51 do 80 km/h.

Niechlubnym rekordzisą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który jechał z prędkością 130 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych.  Mandatem w takiej samej wysokości, został też ukarany kierujący lawetą. Obywatel Ukrainy jechał w tym samym miejscu z prędkością 111 km/h.

Policjanci zaznaczają, że w większości skontrolowanych pojazdów przewożeni byli pasażerowie. Kierowcy oprócz wysokich mandatów, stracili możliwość kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje ale i pasażerów, których przewozimy. Narażamy też innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony