Wydarzenia

Zaśnięcie prawdopodobną przyczyną wypadku w Mrowli

Policjanci wyjaśnią okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj, przed godz. 18, na autostradzie A4 w Mrowli. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki mercedes zjechał na pobocze i uderzył w bariery, po tym auto przewrócił się. W wyniku wypadku do szpitala trafiły 3 osoby. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy mercedesa.

Do zdarzenia doszło dziś, przed godz. 18, na autostradzie A4 w Mrowil. Dyżurny miejski w miejsce zdarzenia skierował partole ruchu drogowego oraz ekipę wypadkowej rzeszowskiej drogówki.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 63-letni kierujący busem marki mercedes, obywatel Ukrainy, jadąc drogą A4 w kierunku Krakowa, na prostym odcinku drogi zasnął, a jego pojazd zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Kolejno pojazd odbił się od nich, powrócił na pas ruchu i przewrócił się na prawy bok.

Na skutek zdarzenia trzech pasażerów busa, dwie kobiety w wieku  40 i 63 lat oraz mężczyzna w wieku 63 lat z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy poszkodowani to obywatele Ukrainy.

Na miejscu wypadku policjanci wykonują oględziny i sporządzają dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Ruch pojazdów w obu kierunkach jest całkowicie zablokowany. Utrudnienia potrwają do godz. 22.30.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 63-letniego kierowcy i ustalili, że był trzeźwy.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Powrót na górę strony