Wydarzenia

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Wczoraj zakończył się długi, czerwcowy weekend. Aby czas wypoczynku przebiegł spokojnie, na drogach pojawiło się więcej partoli ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych.

Od środy do niedzieli, rzeszowscy policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Boże Ciało". Priorytetem ich działań było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Rzeszowa i powiatu. Na drogi wyjechało więcej patroli oznakowanych oraz radiowozów nieoznakowanych, wyposażonych w wideo rejestratory. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy ignorowali przepisy ruchu drogowego - przekraczali dopuszczalną prędkości, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych i nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Nie mieli pobłażania dla kierowców, którzy zdecydowali się kierować, pomimo wypitego alkoholu.

W trakcie pięciu dni długiego weekendu doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Do dwóch z nich doszło w środę i  w czwartek, do jednego w piątek. Policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierujacego oraz jednego, który prowadził pojazd, pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień. Trzech innych straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Pomimo tego, czerwcowy weekend w ocenie rzeszowskich funkcjonariuszy przebiegł spokojnie.

Policjanci apeluję o zachowanie rozsądku i jazdę zgodnie z przepisami prawa.

Powrót na górę strony