„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” w Rzeszowie
W poniedziałek w Rzeszowie podobnie jak w innych miastach wybrzmiał głos profilaktyki. Policjanci z rzeszowskiej komendy wraz z grupą wolontariuszy, młodzieżą y szkolną i ludźmi dobrego serca zorganizowali kolejną edycję ,,Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. W przedsięwzięciu ukierunkowanym na ograniczenie zjawiska alkoholizmu, narkomanii i przemocy wśród dzieci i młodzieży uczestniczyło kilkaset osób.
W poniedziałek w Rzeszowie podobnie jak w innych miastach wybrzmiał głos profilaktyki. Policjanci z rzeszowskiej komendy wraz z grupą wolontariuszy, młodzieżą szkolną i ludźmi dobrego serca zorganizowali kolejną edycję ,,Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. W przedsięwzięciu ukierunkowanym na ograniczenie zjawiska alkoholizmu, narkomanii i przemocy wśród dzieci i młodzieży uczestniczyło kilkaset osób.
W tym roku Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Rzeszowie rozpoczął się już tydzień wcześniej. Zaangażowane w działania szkoły przekazywały sobie drogą elektroniczną symboliczne serce tworząc "łańcuch profilaktyki" i deklarując przystąpienie do przedsięwzięcia.
O godz.13. w Alei pod Kasztanami, zebrali się wszyscy uczestnicy finału: młodzież szkolna, wolontariusze, policjanci z rzeszowskiej komendy z Komendantem Miejskim Policji inspektorem Witoldem Szczekalą i barwnym korowodem pilotowanym przez radiowóz, wśród śpiewu i uśmiechów, pozdrawiając po drodze przechodniów wszyscy uczestnicy finału przeszli na rzeszowski Rynek. Tam, o godz. 14. odbył się rzeszowski Finał Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.
Na Rynku do uczestników dołączyli m. in. przedstawiciele Prezydenta Rzeszowa, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wśród zebranych ruszyła sztafeta serc, czyli przekazywane z rąk do rąk, symboliczne, wolne od uzależnień serce. Następnie wszyscy prawą dłonią położoną na sercu, przez 60 sekund wybijali "Rytm wolnych serc" - rytm ludzi, wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.
Finał Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w Rzeszowie zakończył i uświetnił występ młodych artystów z kierowanego przez Annę Czenczek Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Organizatorzy dziękują wszystkim, dla których ważna jest troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a których zaangażowanie umożliwiło zorganizowanie tego ważnego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Jolanty Janson, Anny Ferenc oraz Justyny Piekło, których bezinteresowna życzliwość była nieocenioną pomocą w organizacji wczorajszego finału.