Wydarzenia

Policjanci na rowerach będą patrolować rzeszowskie ulice

Data publikacji 07.06.2018

Rzeszowscy policjanci odebrali dwa rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rzeszowa. Od połowy czerwca służbę patrolową na jednośladach pełnić będzie dwoje policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.

W tym tygodniu do rzeszowskich policjantów trafiły dwa rowery. Jednoślady trafiły do wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Patrole rowerowe będą kierowane w pierwszej kolejności w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpielisko na Żwirowni i w okolice Rynku. Policjanci również patrolować będą ścieżki rowerowe. Generalnie będą kierowani w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.

Policjanci będą reagowali na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych – rowerzystów, pieszych, rolkarzy itp., zachowania osób naruszające porządek na terenach wypoczynkowych, czy na nieprawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych. 

Rowery o wartości 4,5 tys. złotych każdy, zostały zakupione ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Rzeszowa. To nowoczesne jednoślady klasy MTB o ramie ze stopów aluminium, wyposażone m.in. w hamulce tarczowe i hydrauliczne teleskopy. Mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Patrol rowerowy tworzyć będzie dwójka policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Obydwoje to policjanci z 7-letnim stażem, cały czas pracujący w służbie patrolowej. Są pasjonatami sportu, a w szczególności jazdy rowerowej. W kwietniu jeden z policjantów patrolu reprezentował rzeszowską komendę w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych w Łomży.

Powrót na górę strony