Podejrzany o włamania do altanek działkowych zatrzymany - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Podejrzany o włamania do altanek działkowych zatrzymany

Data publikacji 17.12.2018

30 zarzutów przedstawili rzeszowscy policjanci mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże z włamaniem do altanek działkowych na terenie Rzeszowa. Mężczyzna poszukiwany był również listami gończymi. Ukrywającego się podejrzanego zatrzymali policjanci ze Strzyżowa.

Policjanci z rzeszowskiej komendy pracowali nad sprawą powtarzających się włamań do altanek w ogródkach działkowych na terenie Rzeszowa. Nieznany sprawca, od lipca, regularnie włamywał się i okradał altanki. Jego łupem padała pozostawiona w altankach żywność, alkohol, drobny sprzęt rtv, elektronarzędzia, ubrania, a nawet baterie. W dwóch przypadkach z altanek ukradł wiatrówki. Zabierał wszystko co miało dla niego wartość.

Pracujący nad sprawą policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że podejrzewanym jest 32-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany. Aktualnie poszukiwany jest również listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Strzyżowie i Prokuraturę Rejonową w Krośnie. Miał zostać doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności.

Przez kilka tygodni mężczyzna ukrywał się przed policjantami. Ostatecznie na podstawie zebranych informacji, w wtorek, w miejscu jego zamieszkania, zatrzymali go policjanci ze Strzyżowa. 32-latek na widok funkcjonariuszy próbowała jeszcze uciekać. Po zatrzymaniu, został osadzony w policyjnym areszcie.

W środę policjanci wspólnie z zatrzymanym przeprowadzili wizje lokalne w miejscach, gdzie dochodziło do włamań. Jak ustalili, cześć skradzionych przedmiotów mężczyzna sprzedawał. Rzeczy, które uznał za nieprzydatne wyrzucał, a inne ukrywał. Część z nich odnaleźli policjanci. Mężczyzna również kilkukrotnie nocował w altankach, do których się włamywał.

Ostatecznie na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze wydziału dochodzeniowego przedstawili mu 30 zarzutów. Podczas przesłuchania, 32-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazany zostanie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.  

Po wykonaniu czynności mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność za kradzieże z włamaniem popełnione w warunkach recydywy, co będzie miało wpływ na wysokość kary.

 

Powrót na górę strony