Wydarzenia

Areszt tymczasowy dla podejrzanych o kradzież i kradzież rozbójniczą

Data publikacji 19.12.2018

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które pod pozorem spotkań towarzyskich, okradały mężczyzn. Zatrzymani zwabiali swoje ofiary do hoteli i tam okradali. Policjanci zostali zawiadomieni o dwóch takich przypadkach. Wobec jednego z pokrzywdzonych użyto przemocy. Prokurator przedstawił sprawcom zarzuty. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

O przestępstwie policjanci zostali zawiadomieni w czwartek w nocy. Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że umówił się na spotkanie towarzyskie w jednym z rzeszowskich hoteli. Podczas tego spotkania został okradziony i pobity. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali dwie osoby, 29-letniego mieszkańca Dębicy oraz jego wspólniczkę 26-letnią mieszkankę Lublina. 

Policjanci ustalili, że pokrzywdzony umówił się z kobietą poprzez portal internetowy. Podczas spotkania, okazało się, że w pokoju hotelowym był jeszcze nieznany mu mężczyzna - wspólnik kobiety, który pobił go i wyrzucił z pokoju. Mężczyzna szybko zorientował się, że został jeszcze okradziony i ma zniszczony telefon. Z recepcji zawiadomił policjantów. 

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Szybko okazało się, że to nie jedyne takie zdarzenie. Kilka dni wcześniej, do podobnej sytuacji doszło w innym rzeszowskim hotelu. Podczas spotkania pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony. Tę sprawę prowadzili policjanci ze Śródmieścia. Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. 

Na wniosek prokuratora, w piątek wieczorem, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy, 3 miesiące wobec mężczyzny i miesiąc aresztu dla kobiety. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, prowadzący pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie, proszą osoby, które mogły zostać okradzione w podobnych okolicznościach, o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Rzeszowie ul. Rejtana 34 osobiście lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z prowadzącym postępowanie pod nr 17 858 3823 lub dyżurnym komisariatu tel. 17 858 3810. 

Powrót na górę strony