Wydarzenia

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 20.08.2019

Prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Nielegalny tytoń i papierosy posiadał 51-letni mieszkaniec Rzeszowa. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to w tym przypadku prawie 65 tys. złotych.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać nielegalny tytoń, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Sprawdzając ją, pojechali w poniedziałek pod ustalony adres, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia. 

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, gdy przepakowywał nielegalny towar z samochodu do garażu. Jak się okazało był to tytoń bez znaków akcyzy. W trakcie przeszukania pojazdu oraz garażu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów bez znaków akcyzy.

Policjanci wyliczyli wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie 65 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to kara grzywny.

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy i tytoń
  • Zabezpieczone papierosy i tytoń
Powrót na górę strony