6 osób rannych w dwóch niedzielnych wypadkach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

6 osób rannych w dwóch niedzielnych wypadkach

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło niemal jednocześnie w niedzielę nad ranem. Na skrzyżowaniu ulicy Podwisłocze z Al. Powstańców Warszawy kierujący peugeotem obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się kierującą fordem transitem. W tym zdarzeniu 4 osoby zostały ranne. Kilka minut później do kolejnego wypadku doszło na drugim krańcu ul. Podwisłocze. Kierujący pojazdem marki BMW, jadąc pod prąd ul. Kopisto doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo i skręcającym w lewo w ul. Podwisłocze, kierującym renault safrane. Kierujący renaultem i jego pasażerka trafili do szpitala, natomiast kierowca i pasażer BMW zbiegli z miejsca zdarzenia.

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 4.30. Kierujący peugeotem, 21-letni obywatel Ukrainy jadąc ulicą Podwisłocze w kierunku ul. Kwiatkowskiego na skrzyżowaniu z Al. Powstańców Warszawy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej Al. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Rejtana, kierującej fordem transitem. W wyniku zderzenia samochodów peugeot uderzył w słup sygnalizacji, a ford siłą odrzutu uderzył w mercedesa jadącego z przeciwnego kierunku. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca peugeota, jego pasażer oraz dwie osoby z forda, 40-letnia kierująca i 42-letni pasażer. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 

10 minut później do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Podwisłocze z ul. Kopisto. Kierujący BMW, jadąc pod prąd ul. Kopisto w kierunku centrum, doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Renault Safrane. 30-letni kierowca renaulta skręcał w lewo z ul. Kopisto w ul. Podwisłocze. Po zdarzeniu kierowca oraz pasażer BMW pieszo zbiegli z miejsca zdarzenia. W wypadku ranni zostali kierujący renaultem oraz jego 29-letnia pasażerka. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. W niedzielę po południu funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który uczestniczył w zdarzeniu.

Szczegółowe okoliczności obydwóch zdarzeń wyjaśniają teraz policjanci z referatu ds. przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy.