Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”
W ubiegły piątek policjanci zakończyli kolejną odsłonę działań „Przejezdne skrzyżowania”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem, zgodnie zresztą z wcześniejszymi spostrzeżeniami, jest wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Policjanci zaobserwowali również wiele błędów popełnianych przez kierowców, które wpływają na płynność jazdy.
Policjanci podsumowali drugą edycję działań „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie pod kątem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i tworzenie się korków. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.
Podczas działań prowadzonych tylko na kilku wybranych skrzyżowaniach podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze ujawnili 23 wykroczenia. 15 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne pod względem liczby ujawnionych to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej (5 wykroczeń). Efektem działań było 13 mandatów i 2 wnioski o ukaranie. Kilkukrotnie policjanci zastosowali pouczenie. Funkcjonariusze zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je, interweniowali ponad 300 razy.
Wciąż najczęściej popełnianymi błędami było:
- niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku,
- pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.
W wielu przypadkach można było uniknąć popełnienia wykroczenia, gdyby kierujący, który wjechał na skrzyżowanie i nie mógł go opuścić po zmianie świateł, skorzystał z sąsiedniego wolnego pasa ruchu.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.58 MB)