Pierwsze zatrzymania w związku z bójką pseudokibiców - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Pierwsze zatrzymania w związku z bójką pseudokibiców

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zbiegowiska i bójki. We wtorek w rejonie galerii Millenium Hall w Rzeszowie starła się grupa kilkudziesięciu pseudokibiców. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli identyfikacje osób uczestniczących w zdarzeniu. Wczoraj zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ma związek ze zdarzeniem. Dziś zatrzymano kolejne osoby. Planowane są dalsze zatrzymania.

We wtorek po godz. 20 w rejonie galerii handlowej Millenium Hall doszło do zbiegowiska i bójki  pomiędzy pseudokibicami klubów Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów. Policjanci zostali zawiadomieni o zdarzeniu o godz 20.20. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców. Całe zajście trwało raptem 2 - 3 minuty, po czym jego uczestnicy rozbiegli się. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli identyfikację jego uczestników. Działania policjantów przyniosły pierwsze efekty.

Wczoraj przed południem policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Dzisiaj zatrzymany mieszkaniec gminy Boguchwała usłyszał zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych.

Dziś w południe policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby, to mężczyźni w wieku 21, 25 i 32 lata. Trwają czynności z ich udziałem. Wszyscy usłyszą zarzuty udziału w bójce lub pobiciu. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci intensywnie pracują nad identyfikacją pozostałych uczestników zajścia. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Powrót na górę strony