Wydarzenia

Policjanci sprawdzali, czy rzeszowianie przestrzegają ograniczeń w przemieszczaniu się i gromadzeniu

Data publikacji 30.03.2020

W miniony weekend policjanci szczególną uwagę kierowali na miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy Rzeszowa, po to by spacerować, czy w sposób aktywny spędzać czas. Na ulicach, w parkach i terenach nad Wisłokiem porządku strzegły policyjne patrole. Sytuację z powietrza monitorował policyjny dron. Funkcjonariusze przypominali o obowiązujących ograniczeniach, z radiowozów podawane były komunikaty informujące o zagrożeniu, zakazie grupowania się i wzywające do rozejścia się. Większość osób respektowała te nakazy. O tym, że rzeszowianie stosują się do ograniczeń świadczyła mniejsza niż zazwyczaj liczba osób korzystających z uroków wiosny na bulwarach.

Wiosenna aura zachęcała do spacerów i innych przejawów aktywności fizycznej. Większość mieszkańców Rzeszowa przestrzegała nowych przepisów i pozostała w domach. Rzeszowscy policjanci odnotowali jednak kilka incydentów związanych z naruszaniem obowiązujących ograniczeń.

Jeden z nich to udział kilkunastu osób w niedzielnej mszy w kościele w Nowej Wsi. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z miejscowego komisariatu. W sobotę rano, policjanci z komisariatu na Baranówce interweniowali w rejonie sklepu przy ul. Ofiar Katynia. Tam grupa pięciu osób, piła alkohol. Około godziny 15.30, w lesie przy ulicy Leśne Wzgórze, czteroosobowa grupa rozpaliła ognisko i pili alkohol. Wśród tych osób był nieletni. O jego zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny, natomiast wobec pozostałych, wszczęto czynności wyjaśniające. Wniosek o ukarania skierują również policjanci z komisariatu w Tyczynie wobec czterech osób, które w Grzegorzówce wspólnie piły piwo.

Natomiast interwencja policjantów z Sokołowa Małopolskiego nad zalewem „Niedźwiadek”, gdzie miały gromadzić się osoby, przyniosła efekt w postaci zatrzymania poszukiwanego. Około godziny 18.30, policjanci napotkali tam grupę czterech mężczyzn, którzy wspólnie wędkowali. W trakcie legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kluczborku. Policjanci poinformowali mężczyzn, że w związku ze złamaniem zakazu gromadzenia się sporządzą wobec nich wniosek o ukaranie do sądu.

W Bratkowicach, policjanci interweniowali wobec osób wypoczywających nad zalewem. Po wezwaniu wszyscy rozeszli się i nie stwierdzono tam przypadków łamania prawa.

Należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących przemieszczania się, jakie obowiązują w środkach komunikacji publicznej. Przestrzeganie ograniczeń liczby pasażerów sprawdzają policjanci ruchu drogowego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.41 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.93 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony