Rzeszowscy policjanci na spotkaniu z uczestnikami półkolonii - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Rzeszowscy policjanci na spotkaniu z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo młodzieży, spotykają się z wypoczywającymi w Rzeszowie uczestnikami półkolonii. To element działań pn. „Bezpieczne Wakacje 2020”. Ostatnio współpracując z Rzeszowskim Domem Kultury, funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą w Słocinie. Wizyta była doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą.

Spotkanie z młodzieżą, wypoczywająca na półkolonii w Słocinie, było klejonym z cyklu poświęconego bezpieczeństwie podczas wakacji. Szczególne miejsce w prelekcji zajmowała tematyka bezpieczeństwa nad wodą realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Kręci mnie Bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci Referatu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rzeszowskiej komendy rozmawiali z uczestnikami o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji. Apelując o rozwagę nad wodą, przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk. W prelekcji znalazło się miejsce na przypomnienie o ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

W spotkaniu uczestniczył przewodnik policyjnego psa służbowego ze swoim podopiecznym Lobo. Przewodnik opowiedział o specyfice swojej pracy, prezentując umiejętności podopiecznego. Uczył również słuchaczy właściwego zachowania w razie spotkania bezpańskiego lub agresywnego psa.

Na pamiątkę spotkania funkcjonariusze rozdali wszystkim dzieciom książeczki dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.

Powrót na górę strony