Wydarzenia

Mieszkaniec Tarnobrzega uprawiał konopie indyjskie

Data publikacji 10.10.2020

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zabezpieczyli ponad 200 gram suszu ziela konopi indyjskich i zabezpieczyli 16 krzewów. Przestępczym procederem zajmował się 31-latek. Mężczyzna uprawiał rośliny w dwóch miejscach - w swoim mieszkaniu i na działce rekreacyjnej. Mieszkaniec Tarnobrzega usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na trop nielegalnej uprawy konopi indyjskich wpadli kryminalni z tarnobrzeskiej komendy. Z zebranych informacji wynikało, że prowadzi ją 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega, notowany w przeszłości za podobne przestępstwo.

Podczas wykonywanych czynności, policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli  211 gram suszu, stanowiącej 591 porcji narkotyku i 4 krzewy konopi. Przeprowadzone badania wstępnie potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

Kryminalni sprawdzili też działkę rekreacyjną należącą do 31-latka. W jednej z alejek ujawnili 12 krzewów konopi. Rośliny były w różnych fazach wzrostu, niektóre miały 150 cm. wysokości. Rosły w gruncie i donicach. Według opinii biegłych z posiadanej plantacji mieszkaniec Tarnobrzega, mógł wytworzyć znaczną ilość narkotyku.

Funkcjonariusze przesłuchali mężczyznę. Przedstawili mu zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 31-latkowi, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Powrót na górę strony