Wydarzenia

Trzej mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.01.2021

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 29 i 32 lat, którzy są podejrzani o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów na jednym z parkingów w Krawcach. W samochodach, którymi przyjechali, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, natomiast w domu jednego z nich, zabezpieczyli dopalacze. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Grębowa pełniący służbę na terenie gminy, w trakcie patrolu zwrócili uwagę na dwa zaparkowane przed kościołem w Krawcach samochody. Były to osobowy citroen i skoda na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Uwagę mundurowych zwróciło nienaturalne zachowanie stojących obok mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić co jest tego powodem. Podczas prowadzonych czynności, w jednym z aut wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci ustalili dane tych osób. Byli nimi trzej mężczyźni w wieku 24, 28 i 32 lat.

28-letni kierowca osobowego citroena zaprzeczył, aby posiadał narkotyki. Policjanci nie dali wiary jego zapewnieniom. W samochodzie znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego przypominającego marihuanę. Okazało się, że narkotyki należą do 24-letniego pasażera.

Funkcjonariusze sprawdzili drugi pojazd, w środku mundurowi znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego, młynek i szklaną lufkę.

Dwaj mieszkańcy gminy Grębów i 32-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania, w mieszkaniu 28-letniego mieszkańca Grębowa, policjanci zabezpieczyli biały proszek.

Wstępne badania potwierdziły, że jest to substancja psychoaktywna, a ilość i stężenie zabezpieczonych dopalaczy było tak silne, że wystarczyłoby do wywołania stanu odurzenia u co najmniej 21 osób, a nawet doprowadzić do śmierci. Zabezpieczone dopalacze są wpisane do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jako substancje zabronione.

Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Za naruszenie naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. W piątek (22 stycznia) policjanci przeciwko mężczyznom skierowali akt oskarżenia do prokuratora z wnioskiem o jego zatwierdzenie i przekazanie do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu.

 

Powrót na górę strony