Wydarzenia

Jechali zbyt szybko - zostali zatrzymani przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 15.11.2021

Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy, poza utratą prawa jazdy, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne. Lekceważąc obowiązujące przepisy, narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Nadmierna prędkość na drodze niesie za sobą zagrożenie, zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach, a kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 3 kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

  • W sobotę przed godz. 10, policjanci z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Granicznej w Tarnobrzegu. 51-latek, kierujący oplem, jechał z prędkością 105 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

  • Również w sobotę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierowcę citroena. Do zdarzenia doszło o godz. 21, na ul. Ogrodowej w Tarnobrzegu. Kierowca pojazdu jechał z prędkością 105 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

  • Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił także 28-letni mężczyzna, który kierował bmw. Mężczyzna jechał z prędkością 114 km/h, w obszarze zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość o 64 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, kierowcy stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość, to główne przyczyny wypadków, które mogą mieć tragiczne skutki. Świadome narażanie na niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu, stanowi rażący brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

Powrót na górę strony