Wydarzenia

Jechali zbyt szybko - zostali zatrzymani przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 27.01.2022

Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy, poza utratą prawa jazdy, zostali ukarani mandatami w wysokości 1.500 zł, a na ich konta trafiły punkty karne. Lekceważąc obowiązujące przepisy, narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Nadmierna prędkość na drodze niesie za sobą zagrożenie dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED stanowczo reagują na agresywne zachowania na drogach, a kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach w gminie Nowa Dęba dwóch kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

  •     Pierwszy kierowca został zatrzymany po godz. 11, na drodze w miejscowości Alfredówka. 25-letni mężczyzna, kierujący osobowym audi, jechał z prędkością 103 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h.
  •     Kolejnego kierowcę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 12 w Nowej Dębie. 47–letni obywatel Czech jechał skodą z prędkością 104 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1.500 zł i punktami karnymi Stracili też swoje prawo jazdy na 3 miesiące,

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość, to główne przyczyny wypadków, które mogą mieć tragiczne skutki. Świadome narażanie na niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu, stanowi rażący brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

Powrót na górę strony