Wydarzenia

Mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy - to konsekwencje nadmiernej prędkości

Data publikacji 14.03.2022

W miniony weekend policjanci z tarnobrzeskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli blisko 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzistą okazał się 25-letni kierowca peugeota, który jechał przez Nową Dębę z prędkością 115 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 65 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł, stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Przypominamy, nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowco – zwolnij!

Nadmierna prędkość na drodze niesie za sobą zagrożenie dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED, stanowczo reagują na agresywne zachowania na drogach a kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

W niedzielę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego troje kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Pierwszy kierowca został zatrzymany przed godz. 13, na drodze przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 23-letni mężczyzna, kierujący audi, jechał z prędkością 102 km/h,przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mieszkaniec Mielca, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł i punktami karnymi. Mężczyzna stracił, też prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejnego kierowcę, policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej przed godz. 14, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. 21-letnia kobieta, kierująca audi jechała z prędkością 113 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 63 km/h. Mieszkanka powiatu sandomierskiego, za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 2 000 zł i straciła też swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

25-letni mężczyzna, kierujący peugeotem, jechał w miejscowości Alfredówka w gminie Nowa Dęba z prędkością 115 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, mieszkaniec gminy Grębów został ukarany mandatem w wysokości 2 000 zł i punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z dużą prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony