Wydarzenia

Był poszukiwany. Wpadł, gdy jechał pociągiem "na gapę"

Data publikacji 03.06.2022

Poszukiwany mężczyzna wpadł, gdy jechał pociągiem bez biletu, w przeciwnym kierunku niż zamierzał. Gdy zareagował agresją, musieli interweniować policjanci. Okazało się, że pijany 44-latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ostatecznie podróż "na gapę" zakończył w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

We wtorek przed godz. 16, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o pasażerze "na gapę", który jechał pociągiem relacji Rzeszów–Stalowa Wola. Brak biletu nie umknął uwadze kontrolerów,. Na dodatek "gapowicz" był pod silnym działaniem alkoholu i twierdził, że jedzie do Dębicy.

Gdy konduktor polecił mężczyźnie opuścić pociąg na najbliższej stacji kolejowej, ten zaczął się awanturować.

Na miejscu interweniowali policjanci. Funkcjonariusze ustalili tożsamość pasażera. Był nim 44-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że jest on osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie wydanych za nim, przez Sąd Rejonowy w Dębicy, dwóch nakazów.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony