Wydarzenia

Mieszkaniec Tarnobrzega jechał pijany hulajnogą elekryczną

Data publikacji 04.07.2022

26-letni mieszkaniec Tarnobrzega poruszał się hulajnogą elektryczną mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca jednośladu został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej na jednej z ulic, gdy wracał z imprezy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

W sobotę o godz. 4.30, na ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hulajnogi elektrycznej. Kierowca jednośladu miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, chwiał się i wykonywał gwałtowne manewry. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu jego trzeźwości. Okazało się, że 26-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,78 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy:
Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.


 

 

Powrót na górę strony