Wydarzenia

Przyszedł do sądu na rozprawę. Okazało się, że był poszukiwany

Data publikacji 21.07.2022

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 26-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, miał odbyć karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Nie spodziewał się, że jego przyjście do sądu na rozprawę, może zakończyć się spotkaniem z policyjnym patrolem. Poszukiwany z sądowej sali trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego.

W czwartek przed godz. 14, policyjny patrol pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, otrzymał informację o tym, że w budynku sądu rejonowego może przebywać osoba poszukiwana. Policjanci udali się we wskazane miejsce i potwierdzili ten fakt. Na jednym z korytarzy, zauważyli mężczyznę wchodzącego do sali sądowej, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej przez miejscowy sąd.

Mundurowi ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 26- letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. W tracie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydanym nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna w przeszłości dopuścił się przestępstwa rozboju i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W związku z tym, że poszukiwany był wezwany na rozprawę sądową, najpierw złożył zeznania, później trafił do do policyjnej celi, a następnie do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 287 dni.

 

Powrót na górę strony