Wydarzenia

Policjanci rozmawiali z uczniami o zagrożeniach

Data publikacji 30.11.2022

Tarnobrzescy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. Głównym tematem spotkania było zapobieganie przejawom hejtu, mowy nienawiści i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W obecnych czasach dostęp do Internetu jest standardem i stanowi nierozerwalną część naszego życia. Ze smartfonów i komputerów korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, które spędzają w internecie długie godziny. Za pomocą komunikatorów rozmawiają ze swoimi rówieśnikami i wymieniają informacje. Internet jest miejscem, gdzie można nie tylko miło spędzić czas, ale także najczęściej spotkać się z mową nienawiści, czyli tak zwanym hejtem. Niestety możemy powiedzieć, że jest to już zjawisko społeczne, które może dotyczyć każdego z nas.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. Celem spotkania z młodzieżą było zapobieganie przejawom hejtu i przemocy wśród nieletnich.

Kom. Michał Krajanowski z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i st. asp. Stanisław Ciba z Wydziału Prewencji tarnobrzeskiej Policji rozmawiali z uczniami o występującym zjawisku przemocy wśród młodzieży. Apelowali, aby nie przechodzić obojętnie obok krzywdzonych uczniów przez kolegę lub koleżankę w szkole, a także poza nią. Informowali, że przemoc to nie tylko uderzanie, czy popychanie, ale również krzywdzenie psychiczne poprzez wyzywanie, ośmieszanie, a także zabijanie poczucia wartości w drugim człowieku. Wyjaśniali, że przemoc przyjmuje nie tylko postać słowną, ale może występować pod postacią memów, gifów, ośmieszających zdjęć czy filmów.

Kolejnym tematem jaki omówili policjanci było zagadnienie związane z cyberprzestepczością oraz bezpieczeństwem w sieci. Podczas spotkania, uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką.

Powrót na górę strony