Wydarzenia

Policjanci z Baranowa Sandomierskiego zatrzymali sprawcę rozboju

Data publikacji 06.01.2023

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu wyszkowskiego. Sprawca przebywając w celach zarobkowych w Baranowie Sandomierskim, zaatakował podczas kłótni jednego ze współpracowników. Agresywny mężczyzna wielokrotnie uderzył szklaną butelką 45-letniego mężczyznę w głowę, bił go pięściami i okradł. Policjanci zatrzymali sprawcę tuż po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W noc sylwestrową, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Baranowie Sandomierskim pobity został mężczyzna. Jak ustalono, 45-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, został zaatakowany przez jednego ze współpracowników, z którym prowadził montaż paneli fotowoltaicznych na terenie gminy. Podczas spożywania alkoholu, pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Agresywny napastnik sięgnął po szklaną butelkę i uderzał nią znajomego w głowę, bił go pięściami po całym ciele, po czym zabrał mu pieniądze.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim, rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Tuż po zdarzeniu zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnego aresztu.

Okazało się, że to 32- letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. W przeszłości był notowany za popełnione przestępstwa. Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut rozboju. Odzyskali też większość gotówki.

Decyzją prokuratora, 32-latek został objęty policyjnym dozorem zakazem opuszczenia kraju oraz zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony